iPhone 8’in özellikleri sızıntı ile deşifre oldu (iPhone 8 ne zaman tanıtılacak?)

iPhone 8’in özellikleri sızıntı ile deşifre oldu (iPhone 8 ne zaman tanıtılacak?)

12 Eylül’deki iPhone lasnmanı için geri sayım başladı. Teknoloji devi Apple’ın yeni amiral gemisi ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Daha önce Apple’ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran isimler ve firmalar telefon ile ilgili bilgiler paylaşıyor.

Apple’ın patent başvurusu iPhone 8 ve diğer modeller ile ilgili yeni ipuçları veriyor. Peki iPhone 8’in özellikleri neler? iPhone 8’in fiyatı ne kadar olacak?İşte iPhone 8’in tanıtılacağı tarih ve cihazında yer alması muhtemel özellikler…

Geçtiğimiz ay sızdırılan HomePod yazılımı ile ortaya çıkan iPhone 8’in özellikleri bugün sızdırılan iOS 11 Golden Master sürümü ile kesinlik kazandı.

Sızan iOS 11 Golden Master sürümünü inceleyen 9to5Mac sitesi iPhone 8 ile ilgili yeni detaylara ulaştı.

9to5Mac’ei göre, yeni iPhone iPad Pro’da olduğu gibi beyaz dengeleme için True Tone Display özelliğine sahip.

Bunun dışında cihazda OLED teknolojine yer verilecek.

Ekran çözünürlüğü ise 1125 × 2436 olarak görünüyor.

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın önümüzdeki günlerde yapacağı iPhone lansmanı şirket için özel bir yere sahip. Zira bu yılki lansman iPhone’un 10’uncu yılına denk geliyor.

Daha önce iPhone lansmanları için Apple’ın tarihinde önemli bir yere sahip olan Bill Graham Civic Center’ı tercih eden Apple bu sefer anlamlı bir karara imza attı.

iPhone 8 lansmanı için özel bir yer seçen Apple, lansmanı Steve Jobs Theater’da gerçekleştirecek.
Ancak Apple’ın ilk defa kullanacağı bu salonda izleyicileri bir sürpiz bekliyor olacak.

Neil Cybart’ın paylaştığı Steve Jobs Tiyatrosu’na ait teknik fotoğraflar ile Apple’ın izleyenlere hazırladığı sürpriz deşifre olmuş olabilir.

Söz konusu fotoğraflara bakılırsa lansman etkinliğine gelenler asansör ve merdivenlerle gösteri salonuna ilerleyecek, ancak lansman sonunda lobiye çıktıklarında bir sürpriz ile karşılaşacaklar.

Zira Apple yeni ürünlerinin sergilendiği alanı yuvarlak, hareket edebilen bir duvar ile kapatmış olacak.

Başka bir deyişle Apple yeni iPhone modellerini bu gizli bölmede saklayacak ve tanıtım sonrası görücüye çıkaracak.

Apple, yeni iPhone modelini 12 Eylül’de tanıtacak. iPhone 8’in lansmanına sayılı gün kala Londra merkezli Goldgenie 3 bin dolardan başlayan fiyatlarla iPhone 8 satacağını duyurdu.

Şirket tarafından hazırlanan 24K altın, rose gold ve platinyum versiyonları 3 bin dolardan başlayan, arkasında elmastan Apple logosu bulunan versiyonu ise 20 bin dolara satılacak.

About the Author

Comments are closed.